ПАВЛОДАР ӘКІМДІГІ
ПАВЛОДАР ҚАЛАСЫ ӘКІМДІГІНІҢ РЕСМИ ИНТЕРНЕТ-РЕСУРСЫ

КӨКТАЙҒАҚ КЕЗІНДЕГІ ІС-ӘРЕКЕТ

2018-01-11 01:41:49 ТЖ БАСҚАРМАСЫ ХАБАРЛАЙДЫ

Көктайғақ - бұл мұздың жүргінші жолында жердің бетінде пайда болғанқалың қабаты,көшелердің жүру бөліктерінде және заттарда (ағаштар, сымдарда және т. б.) қату кезінде салқындатылған жаңбыр және (тұман). ауа температурасы 00С-дан минус 300С болады. Әдетте көктайғақ. қабығы қатыпқалған мұз бірнеше сантиметрге жеткенде байқалуы мүмкін.

Көктайғақ - бұл жер бетінде түзілетін мұздың жұқа қабаты, кейін жылымық немесе жаңбыр,суыту нәтижесінде, сондай-ақ дымқыл қар мен жаңбыр тамшыларының қатуынан пайда болады.

КӨКТАЙҒАҚҚАҚАЛАЙ ДАЙЫНДАЛУ КЕРЕК. Егер ауа-райы болжамында көктайғақ немесе көктайғақ туралы хабарлама болса , жарақат алу мүмкіндігін төмендету шараларын қабылдаңыз. Сырғанамайтын аяқ киім дайындаңыз өкшеңізге металл нәл немесе поролон бекітіңіз, ал құрғақ табанға лейкопластырь жапсырыңыз немесе оқшауланған лентаны табанына құммен уқалайсыз (зімпара қағазбен жұмсарту).

ТАЙҒАҚ КЕЗІНДЕ ҚАЛАЙ ӘРЕКЕТ ЕТУ КЕРЕК

Абайлап, асықпай, бар табанмен басып жүріңіз. Бұл ретте аяқтарды аздап босаңсытқан дұрыс, қол бос болсын. Қарт адамдарға ұшы резеңкелі немесе арнайы үшкірлері бар таяқтарды пайдалану ұсынылады. Егер Сіз тайғанап кетсеңіз,құлау биіктігін төмендету үшін отырыңыз. Құлау кезінде соққыны жұмсарту үшін топтасуға тырысыңыз.

.

ЖАРАҚАТ АЛҒАН КЕЗДЕ НЕ ІСТЕУ КЕРЕК

Травматологиялық пункт немесе шұғыл медициналық көмекке хабарласыңыз..

ШҰҒЫЛ ТЕЛЕФОНДАР:

Құтқару қызметі тел.: 112