ПАВЛОДАР ӘКІМДІГІ

ПАВЛОДАР ҚАЛАСЫ ӘКІМДІГІНІҢ РЕСМИ ИНТЕРНЕТ-РЕСУРСЫ

ЖАС ӨРТ СӨНДІРУШІЛЕР ДРУЖИНАСЫМЕН ПАВЛОДАРДЫН ҚАЛАЛЫҚ ТӨТЕНШЕ ЖАҒДАЙЛАР БАСҚАРМАСЫМЕН КВЕСТ ҰЙЫМДАСТЫРЫЛДЫ

2018-01-11 01:42:24 ТЖ БАСҚАРМАСЫ ХАБАРЛАЙДЫ

Ағымдағы жылдың 17 қарашасында Павлодар қаласы ТЖ Басқармасы «оттық пештің қаупі – түншықтырғыш газбен улану» атты акция аясында, Пагудина И.Н. «Өрт Сөндіруші» АҚ және № 1 МӨСБ «Павлодар облысы төтенше жағдайлар Департаменті авариялық құтқару жұмыстары және өрт сөндіру қызметімен» ММ бірлесе отырып КВЕСТ өткізді.

Квест «Өрт қауіпсіздігі - әр үйге!» тақырыбына жас өрт сөндірушілер мен құтқарушылар Дружина мүшелері арасында өткізілді.

Квест өткізудің басты мақсаты:

• Өрттің қауіп қатерін балалардың сана сезімдеріне жеткізу;

• Өрт қауіпсіздігіне жауапты қатынасты тәрбиелеу;

• Төтенше жағдайларда балалардың өзін өзі дұрыс ұстауын үйрету;

• Отпен абай болудын дағдыларын уйрету.

Бұл іс-шара № 1 МӨСБ «Павлодар облысы төтенше жағдайлар Департаменті авариялық құтқару жұмыстары және өрт сөндіру қызметі» ММ аумағында өтті.

Квестке қаланың №17 ОБМ және № 36 ОБМ 7 сыныптарының 6 оқушыдан туратын ЖӨД 2 командасы қатысты.

Квест тапсырмасы, өрт шығуынын басты себептерінің бірі, сөзің табу.

Ойынның басты шарттары – команда капитаны жүру маршруты көрсетілген жолаушы қағаздарын алады. Маршрут 14 этаптан құрылған, әр бір этапта үйдегі өрт қауіпсіздігі, пеш жылуы, өрт сөндіру, балалардың отпен ойнауы, өртке қарсы су, құтқару қызметтерінің телефондары, өрт сөніру құралдары және т.б. өрт тематикасына байланысты сұрақтары болды. Әр дұрыс жауаптың астында әріптер жатты, бұл әріптерден команда мүшелері сөз құрастыру керек еді.

Квесттің соңында жеңімпаздар атанды, оларға Басқарманың бастығы азаматтық қорғаныс полковнигі Ренат Валишанов сыйлықтар таратты.

Квест аяқталғаннан кейін командалардың жанкүйерлерімен сұрақ-жауап ойыны болды, бұл ойында «өрт қауіпсіздігі» тақырыбына жұмбақтар қойылды. Мұнда да жұмбақтарды дұрыс шешкен оқушылар назарсыз қалған жоқ, оларға жағымды тосынсый дайындалды.

Айтқымыз келеді, ЖӨД өте күшті және ақылды балалар, бұл класс жетекшілердің үлкен еңбегі, уақыт жоқтығына қарамастан олар әр кез өрт қауіпсіздігі саласында білім береді және өрт қауіпсіздігі саласында жүйелі түрде сабақ пен оқу жаттығу өткізеді. Подлесная О.Н. және Умиева Н.С. класс жетекшілеріне Басқарма алғыс хаттарды марапаттады.