ПАВЛОДАР ӘКІМДІГІ
ПАВЛОДАР ҚАЛАСЫ ӘКІМДІГІНІҢ РЕСМИ ИНТЕРНЕТ-РЕСУРСЫ

ТАЛАПКЕР БОЛАШАҚ ЖҰБАЙЫМЕН ЖАСАСҚАН ПӘТЕРДІ –САТЫП АЛУ БОЙЫНША МӘМІЛЕНІҢ ЖАЛҒАНДЫҒАН ДӘЛЕЛДЕЙ АЛМАДЫ.

2018-01-11 01:46:23 ПАВЛОДАР ҚАЛАЛЫҚ СОТЫ

Азамат Д. Павлодар қалалық сотына жауапкерге қатысты пәтерді сату-сатып алу туралы келісімді жалған болғандықтан жарамсыз деп тану туралы талап арызымен жүгінді. Өз талабын некеге тұру алдында өзінің болашақ жұбайының атына келешекте ипотекалық несие алу үшін оған даулы пәтерді сатқанымен ынталандырды. Бұл ретте мәміле заңды жасалмаған , тек оның түрі жасалынған.

Азаматтық Кодеспен жарамсыз мәмілелердің аталынған түрі көрсетілген. Жасалған мәміле қолданыстағы заңнамамен көрсетілген құқықтық салдары болмау үшін тараптар осындай мәмілені ресімдеу кезінде олардың арасында осындай ниеттің болуы жалған мәміленің ерекшелігі болып табылады.

Сот тараптарды мәміле бойынша өз міндеттемелерін тиісті түрде орындады деп шешті және оны жалғандылық мотиві бойынша жарамсыз деп тану туралы арыздан бас тартты.

Сот шешімі заңды күшіне енген жоқ.

Павлодар қалалық сотының баспасөз қызметі.