ПАВЛОДАР ӘКІМДІГІ
ПАВЛОДАР ҚАЛАСЫ ӘКІМДІГІНІҢ РЕСМИ ИНТЕРНЕТ-РЕСУРСЫ

2019-02-18 00:00:00 МЕМЛЕКЕТТІК КІРІСТЕР БАСҚАРМАСЫ
ЖҮН ӨНІМДЕРІН ТАҢБАЛАУ ТІЗІМІ

Қаржы Министірлігімен бірлескен бұйрық бойынша инвестициялар және даму, ақпарат және коммуникация, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен келісімімен Қазақстан Республикасының ұлттық экономикасы және «Киім кешек, киім аксессуарлары және басқа табиғи жүннен жасалған бұйымдар» тауар позициясы бойынша бақылау (сәйкестендіру) белгілері бар таңбалауды енгізу туралы «Атамекен» Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасымен пилоттық жобаны іске асыру ережелерін мақұлдауы.

Енді кәсіпкерлер жүн өнімдерін нен кейін ғана сатуға міндетті, сонымен қатар жүн өнімдерінің импортынан бастап соңғы сатылымға дейін. Бұл норма бәсекеге қабілетті іскерлік шарттарды теңестіру, нарықты заңсыз өнімдерден қорғау және зияткерлік меншік құқықтарын құрметтеуді қамтамасыз етеді.

Сонымен қатар, сатып https://markirovka.gov.kzсайттан, алушылар (соның ішінде «Маркировка KZ» мобильдік қосымшаның көмегімен) жүн өнімдерінің шынайылығын тексере алады.

Осылайша, өнім таңбалауды енгізу көлеңкелі экономиканың және салық бюджетінің кірісін көбейтеді.

№ 70-ші 2015 жылы 23 қарашада бақылау (сәйкестендіру) белгісіне жататын тауарлар тізімін Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің шешімімен мақұлданды.

Осы тізімге жататын тауарлар:

Код
ТН ВЭД ЕАЭБ

Тауардың аты

Қаракүзеннен жасалған киім

Нутриядан жасалған киім

Түлкіден жасалған киім

Қояннан жасалған киім

Еноттан жасалған киім

Қой терісінен жасалған киім

Басқа да киімдер*

Сонымен қатар кәсіпкерлердібақылау (сәйкестендіру) белгісін алу үшінGS1 Kazakhstan(http://gs1.kz/) Ассоциацисымен және екінші деңгейдегі Эмитентімен(ТОО «ISKER AKPARAT») «Тауарларды таңбалау»ақпараттық системада шарттармен жасасу қажет.

Кәсіпкерлер жүн өнімдерінің дербестендіру өтінішін беру және пилоттық жобадан бастап күнтізбелік  90 күн ішінде КиЗ беруі қажет, пилоттық жоба 2017 жылы 27 қарашада басталды. Дайындалу (310 теңге) и дербестендіру (90 теңге) бақылау (сәйкестендіру) белгісі 400 теңге тұрады.

«Тауарларды таңбалау»жұмысы бойынша сұрақтармен бірыңғай байланыс орталығына хабарласуыңызға болады: 1414