ПАВЛОДАР ӘКІМДІГІ

ПАВЛОДАР ҚАЛАСЫ ӘКІМДІГІНІҢ РЕСМИ ИНТЕРНЕТ-РЕСУРСЫ

2019-02-19 20:58:02 Қала жаңалықтары
ПАВЛОДАРЛЫҚ ҚҰТҚАРУШЫЛАР КЕЗЕКТІ ОҚУ-ЖАТТЫҒУ САБАҚТАРЫН ӨТКІЗДІ

Жедел-құтқару жасағының қызметкерлері "Қыс мезгілінде қиын-қиылған жерлерде іздестіру-құтқару жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу" тақырыбында арнайы-тактикалық оқу-жаттығу өткізді.

Аталған оқу-жаттығудың негізгі мақсаты қысқы кезеңдегі төтенше жағдайлар жағдайына жедел ден қоюды арттыру және навигатормен жұмыс істеу дағдыларын пысықтау болып табылады.

Аңыздарға сәйкес, Ленин кентінің екі тұрғыны 2019 жылдың 15 ақпанында түнде Павлодар қаласының бағытына шықты, бірақ олар пункт орнына жеткен жоқ.

Ауа райы жағдайы: қар, боран, желдің жылдамдығы 10 м/с, екпіні 15 м/с, температура – 20 С0.

Оқиға туралы хабарлама 2019 жылғы 15 ақпанда сағат 9.00-де жедел-құтқару жасағы кезекші-диспетчерінің пультіне келіп түсті, хабарлама алғаннан кейін жеке құрам мен сағат 10.00–де 29 адам және 5 бірлік техника (ВАЗ 21310 мем. № 405 КР/14; ВАЗ 2123 мем. № 402 КР/14; АСА Камаз-кунг мем. № 420 КР/14; ВТС "Трэкол 39294" және Skandik қарда жүргіш) Ленин кентінің ауданына шықты.

Соңғы рет жоғалып кеткендерді көрген куәгерлердің айтуы бойынша іздеу радиусы анықталды.

Іздестіру тобының жетекшісі, құтқарушылар іздестіру аймағына тарау үшін қызметкерлер арасында 10 метр интервалмен тізбекті қойды.

Басқа топ арнайы техникалармен бірге жергілікті жерді тарады.

Іздестіру-құтқару жұмыстарының нәтижесінде Ленин ауылынан шамамен 11 шақырым қашықтықта бірінші зардап шеккен адам табылды және одан шамамен бір шақырым жерде екінші зардап шеккен адам табылды. Екі зардап шеккендерге дәрігерге дейінгі медициналық көмек көрсетіліп, кейіннен Павлодар қаласының емдеу мекемесіне автокөлікпен жеткізілді.

Жалпы оқу-жаттығу барысында қойылған міндеттер толық көлемде орындалды.