ПАВЛОДАР ӘКІМДІГІ
ПАВЛОДАР ҚАЛАСЫ ӘКІМДІГІНІҢ РЕСМИ ИНТЕРНЕТ-РЕСУРСЫ

САЯЖАЙ УЧАСКЕСІНДЕГІ ӨРТ ҚАУІПСІЗДІГІНІҢ АЛДЫН АЛУ

2019-06-06 16:52:16 ТЖ БАСҚАРМАСЫ ХАБАРЛАЙДЫ

Мамыр-саяжай маусымының басталуы және көктемгі-дала жұмыстарын өткізу уақыты, осыған байланысты өрттің шығу қаупі артады.

Қала аумағында жалпы саны 40538 учаскелер бар 18 саяжай кооперативі орналасқан, олардың 13459 немесе 34,3% өңделмейді.

Саяжайлар әрдайым өрт қауіпсіздігі ережелерінің талаптарын сақтамайды, бұл саяжай алқаптарының жануына әкелуі мүмкін.

Жазғы өрт қауіпті кезеңде болған өрттердің жалпы санының 20% - ы бағбандыққа тиесілі. Жыл басынан бері 64 БАҚ үйі (51 үй - 2018 ж.) жанып кетті.

Жыл сайын өрт қауіпті кезеңде Павлодар қ.ТЖБ ауқымды алдын алу жұмыстары жүргізіледі.

Өрт қауіпсіздігі айлығы шеңберінде, қала ТЖБ қызметкерлері Павлодар қ.ТЖБ жергілікті полиция қызметі бөлімімен, "Павлодар облысы ТЖД ӨС және АҚЖҚ" ММ, хабарландыру автомобилімен бірлесіп, бағбандықтарда өрт қауіпсіздігі ережелерін түсіндірумен және бағбандарға жадынамалар таратумен саяжай учаскелерін аралау бойынша рейдтер жүргізеді.

Құрметті қала тұрғындары, Павлодар қ. ТЖБ өрт қауіпті кезеңде саяжай учаскелерінде ЕСКЕРТЕДІ:

- құрғақ шөптерді күйдіру;

- учаскелерде қалдықтар мен қоқыстарды жинау;

- сөндірілмеген сіріңкені, темекіні тастаңыз;

- жанғыш газдары бар ыдысты күннің үстіне қалдыруға;;

- от жағуға, қоқыстарды, қалдықтарды, ыдысты өртеуге ; ;

- жанып жатқан пешті қараусыз қалдыруға.

Өрттің алдын алу үшін қажет:

- газ құралдарын пайдалану кезінде сақтық шараларын сақтау;

- учаскеде өрт сөндіру үшін су қоры болу;

- құрғақ шөп, құрылыс қоқысы-контейнерлерде (бөшкелерде) жинау және жағу);

- құрылыстар, саяжай учаскелері мен бау-бақша қоғамының айналасында шөп шабу және жырту жолымен өртке қарсы жарықтарды жайластыру;

- жылыту пештерін уақытында жөндеу, түтін жолдарын күйеден тазарту.

Өрт шыққан жағдайда дереу "101" немесе "112" телефоны бойынша өрт сөндіру күзетіне хабарлау керек, қайта жәнек жанып жатқанын от неге қатерлі екенін және бір хабарлағанын көрсету.

Немқұрайды танытпаңыз! Отпен абай болыңыздар!

Р. Валишанов Павлодар қ.

ТЖБ бастығы азаматтық қорғау полковнигі