ПАВЛОДАР ӘКІМДІГІ
ПАВЛОДАР ҚАЛАСЫ ӘКІМДІГІНІҢ РЕСМИ ИНТЕРНЕТ-РЕСУРСЫ

КІШКЕНТАЙ ҚҰТҚАРУШЫЛАР

2019-08-08 17:16:56 ТЖ БАСҚАРМАСЫ ХАБАРЛАЙДЫ

Көптеген адамдар үшін ыстық ауа райы-су қоймаларында қамсыз демалуға себеп. Ал Павлодар қаласы Төтенше жағдайлар басқармасының қызметкерлері үшін – судағы қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша алдын алу жұмыстарын жүргізу кезеңі.

Ағымдағы жылдың 3 тамызында Павлодар қаласының орталық жағажайында өрт сөндіру қызметінің, құтқару станциясының және Қызыл Жарты Ай қоғамының өкілдерімен бірлесіп судағы қауіпсіздік, балалар көзімен өрт қауіпсіздігі және Қауіпсіз терезе тақырыбы бойынша акция өткізілді. Бұл акцияның мақсаты-балалардың өз өмірі мен басқа адамдардың өмірі үшін жауапкершілік сезімін тәрбиелеу, қиын төтенше жағдайларда өз-өзін ұстай білуді қалыптастыру.

Акция жарыс түрінде өтті,ал қатысушылар кездейсоқ демалушылар – әр жастағы балалар болды. Оқушылар 3 топқа бөлінді. Іс-шара 3 кезеңнен тұрды, атап айтқанда құтқару шеңберін лақтыру, қайықпен жүгіру және шеңбермен эстафета. «Дельфин», «Кроун» және «Аквамэн» атты командалар қатысты. Жарыс нәтижесінде «Дельфин» командасы жеңімпаз атанды. Алайда, осы іс-шараларда жеңілген командаларда бізде жоқ, барлық балаларға сыйлықтар мен балмұздақ таратылды.

Оның ішінде Қызыл Жарты Ай волонтерлері жарақат алу, күн соққысы кезінде және құтқарылған адамға көмек көрсету кезінде алғашқы көмек көрсету бойынша мастер-класс көрсетті. Авариялық-құтқару жұмыстарын орындауға арналған арнайы техника мен жабдықтардың байқауы қосымша ұйымдастырылды.

Балаларға тек қана көру ғана емес, сонымен қатар өздерін «кішкентай құтқарушылар» сезінуге мүмкіндік туды.

Павлодар қ. ТЖБ

Павлодар облысы ТЖД