ПАВЛОДАР ӘКІМДІГІ
ПАВЛОДАР ҚАЛАСЫ ӘКІМДІГІНІҢ РЕСМИ ИНТЕРНЕТ-РЕСУРСЫ

ҚҰРМЕТТІ САЛЫҚТӨЛЕУШІЛЕР!

2018-01-19 12:21:33 МЕМЛЕКЕТТІК КІРІСТЕР БАСҚАРМАСЫ

2017 жылдың 1 қарашасынан бастап web-қосымшасының ақпараттық жүйесінде  «Электрондық шот-фактура» (келесі - ЭШФ) пилоттық тесттік модульі «Ауани жүйесі» жүргізілуде.

«Ауани жүйесі» модулі – ЭШФ-дың функционалы, жүйедегі қалған тауарларды автоматты санауын есептеу және тауарлардың ауыстыруын бақылауға рұқсат ету.

2017 жылдың 4 желтоқсанынан бастап негізгі модулдік бизнес-жүйесін қамтамасыз ету барысында Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің Мемлекеттік Кірістер Комитетінің порталында пилоттық тесттік модулі «Ауани жүйесі» шеңберіңдегі API-интерфейс жарияланды.

Көрсетілген API-интерфейс нұсқасы тесттік және пилоттық тест аяқталған нәтижесі бойынша өзгертіледі.

Пилоттық тесттік модулі «Ауани жүйесі» тауарлардың есептеу ерекшелігіне байланысты, салықтөлеушілердің ұсыныстар мен ескерпелерін жан-жақты қамту мақсатында жүргізіледі.

2018 жылдың 31 қаңтарынан бастап ERP-жүйесінде API-механизмінің нұсқасы ЭШФ жазып алу мүмкіндігі ажыратылады, 2017 жылдың 1 қазанына дейін жұмыс істелгенін хабарлайды.

ЭШФ жаңа бланкінің енгізуне байланысты web-қосымшасында ЭШФ және API-механизмінде электронды шот-фактуралврды жазып алуы іске асырылады.

Осыған орай, 2018 жылдың 1 қаңтарынан бастап бақылауға жататын ірі салықтөлеушілер Салық Кодексінің 263 бабы 2 тармағы 3) тармақшасына сәйкес шот-фактураны электронды түрде жазуға міндетті.

Павлодар қаласы бойынша

Мемлекеттік кірістер басқармасы