ПАВЛОДАР ӘКІМДІГІ
ПАВЛОДАР ҚАЛАСЫ ӘКІМДІГІНІҢ РЕСМИ ИНТЕРНЕТ-РЕСУРСЫ

ПАВЛОДАР ҚАЛАСЫНЫҢ ТЖБ ЕСКЕРТЕДІ!

2018-08-06 16:48:39 ТЖ БАСҚАРМАСЫ ХАБАРЛАЙДЫ

Жаз келіп, суға түсу маусымы басталды. Адамдар су айдындарына, әсіресе сенбі және жексенбі күндері демалуға ұмтылады. Өкінішке орай, олардың кейбіреулері су тек сергектік пен қуаныштың қайнар көзі ғана емес, сонымен бірге өлім қаупі бар екенін ұмытып кетеді. Су айдындарында өлім себептерін талдау судың қауіпсіздігі ережелерін бұзған азаматтардың жартысына жуығы,  үштен бірі - мас болды, ал қалғандары - қараусыз қалдырған балалар болып табылады.

Суда болған қайғылы оқиғалардың алдын алу мақсатында демалыс және мереке күндері рейдтік іс-шаралар кестесі әзірленіп, бекітілді, осы кесте бойынша Павлодар қаласының ТЖБ қызметкерлері жедел құтқару жасақшымен, жергілікті полиция қызметімен, Павлодар облысының ТЖД ӨС және АҚЖҚ бірлесіп, Төтенше жағдайлар департаментімен, Ертіс өзені мен оның арналарында жүзу үшін рұқсат етілмеген жерлерде, өткізелетін рейдтік іс-шараларға қатысты.

Шомылу маусымының басталғанынан бері өткізілген жұмыс барысында 13 рейдтік іс-шара өткізілді, барлығы 8302 адам қамтылды, 5 650 парақшалар, брошюралар мен меморандумдар таратылды.

Біздің басты мақсатымыз - адамдардың қайтыс болуын болдырмау, судағы апаттар санын азайту.

Осы қағидалардың бәріне негізделе отырып, өзіңіздің жалғыз өміріңізді тәуекел етпеңіз және оны тестілеуге жатқызбаңыз.

Есіңізде болсын! Су айдындарында қауіпсіздік ережелерін сақтау - бұл адамдардың қауіпсіздігінің кепілі!

Суда шомылу кезінде не істеуге тыйым салынады!

• Қоршау белгілеріне жүзіп алмаңыз!
  • Тыйым салынған жерлерді шомылуға болмайды!
  • Балаларды қараусыз қалдырмаңыз!
  • Суда ойнауға бермеңіз!
  • Көпірлерден, бөгеттерден, докерлерден, қайықтардан суға секірмеңіз!
  • Өтіп бара жатқан катерлар мне қайықтарға жүзіп бармаңыз!
  • Мас күйде шомылмаңыз!

Күн шуақты ауа-райында жүзуді бастаңыз:

Ауа - 20-25 градус жылу;

Су -  17-19 градустан төмен емес.

Павлодар қаласының

Төтенше жағдайлар Басқармасы